Образотворчість в Дивосвіті

Vita Vitaliivna

 

Середович Віталія Віталіївна

вчитель образотворчого мистецтва, керівник гуртка «Образотворчість»,
в ДНЗ «Дивосвіт» з дня заснування

Розкажи – і я забуду,
покажи – і я пізнаю,
дай зробити самому – і я зрозумію.

(Китайське прислів’я)

 

 Образотворча діяльність в дошкільному закладі «Дивосвіт» відбувається у відповідності до парціальної програми з художньо-естетичного розвитку дітей «Радість творчості», схваленої Міністерством освіти і науки України (лист ПТЗО від 25.05.2012 № Г-106). Зміст програми узгоджено з основними вимогами та концептуальними засадами Базового компонента дошкільної освіти.

 З вихованцями кожної вікової групи щотижня проводяться заняття з малювання (предметного, декоративного, сюжетного, нетрадиційного); ліплення з пластиліну та з солоного тіста; аплікації, паперової пластики та оригамі; також проводиться гурткова робота з природним, покидьковим та текстильним матеріалом.

 Під час цих занять у дітей формується творче ставлення до життя, розвиваються художні та креативні здібності, проявляється особистісний творчий потенціал кожного малюка. Окрім цього, образотворча діяльність активно впливає на правильний розвиток мислення і психіки дітей. Адже сприйняття навколишньої дійсності у дошкільника відбувається швидше, ніж нагромадження слів і асоціацій. Тому образотворча діяльність дає можливість дитині в найбільш доступній образній формі висловити те,що вона знає і переживає, незважаючи на брак слів.

 В «Дивосвіті» завжди багато малюнків, експозицій та виробів. Кожного сезону діти готують колективні творчі проекти. До кожного календарного свята малюки виготовляють подарунки батькам в стилі hand made. Впродовж року постійно діє «виставка одного художника» з демонстрацією творчих робіт будь якої дитини садочка. Щороку навесні вихованці готують виставку малюнків-ілюстрацій до творів Т.Г.Шевченка («Весна починається з Шевченка») та виставку робіт «Малюємо в стилі Марії Приймаченко». В квітні готують експозицію до днів цивільної оборони. У другу неділю травня в садочку завжди діє виставка дитячих малюнків – портретів «Посмішка моєї Мами». А випускники закладу напередодні випускного балу щороку традиційно малюють автопортрети під назвою «Запам’ятайте нас такими». Вихованці «Дивосвіту» завжди приймають участь у творчих конкурсах в межах міста та України, неодноразово ставали переможцями та призерами.

 Відповідно до вищесказаного образотворча діяльність в «Дивосвіті» реалізує особливий пріоритетний підхід до художньо-творчого розвитку дитини, який базується на емоційності, зацікавленості, активності, як з боку вихованця, так і з боку педагога та батьків.

 

Залишити відповідь